Description
Portable Mini Humidifier,it can be used as a car humidifier, personal humidifier,travel humidifier,desk humidifier and single room humidifier.
Portable Mini Humidifier,it can be used as a car humidifier, personal humidifier,travel humidifier,desk humidifier and single room humidifier.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | One7 |
| Model Name | Wine Glass shape USB Humidifier |
| Type | Room |
| Filter Type | Humidifier |
| Color | Multicolor |
| Shade | Multicolor |
| Coverage Area | 300 sq ft |
| Air Flow Level | 3.6 cu.m/hr |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 5 W |
| Width | 7 cm |
| Height | 18 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 0.19 kg |
| Warranty Summary | No |
| Covered in Warranty | No |
| Not Covered in Warranty | No |
| Warranty Service Type | No |
Reviews
There are no reviews yet.