Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Inbuilt Cord |
| Brand | Orbon |
| model_name | Hotplate |
| Model | AA1250C |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Silver |
| Body Material | Stainless Steel |
| Control | Jog Dial |
| Elements on Cooktop | 1 Induction Burner |
| Power Consumption | 1250 W |
| Power Input | AC 220 – 240 V |
| Weight | 2.5 kg |
| Service Type | Customer needs to call the nearby Authorized Service Centre |
| Warranty Summary | 1 Year Manufaturer Warranty |
| Covered In Warranty | Only Coil |
| Not Covered In Warranty | Except Coil |





Reviews
There are no reviews yet.