Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Orbon |
| Model Number | Bangalore Heavy Duty Deluxe Commercial 2250 Watts Electric Cooking Heater, Electric Coil Cooking Stove, Induction Cooktop, G Coil Radiant Hot Plate Cooking Stove, Electric Food Warmer, Electric Gas Stove Chulha, Works With All Cookwares ( Black ) |
| Power Consumption | 2250 W |
| Input Voltage | 220 – 250 V |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Integrated Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | No |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 27 cm |
| Height | 10 cm |
| Depth | 35 cm |
| Weight | 2400 g |





Reviews
There are no reviews yet.