Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Orbon |
| Model Number | Double Heavy Duty Powder Coated 1000 Watt + 1250 Watts Electric Coil Cooking Stove, Electric Cooking Heater, Induction Cooktop, G Coil Hot Plate Stove, Works With All Cookwares (Red) |
| Power Consumption | 2250 |
| Input Voltage | 230-250V |
| Number of Burners | 2 |
| Hot Plate Type | Integrated Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | No |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 50 cm |
| Height | 9 cm |
| Depth | 30 cm |
| Weight | 3.322 kg |
| Warranty Summary | 6 Months Manufacturing Warranty Against Manufacturing Defects Only, We Will Not Accept Product Once Used. |
| Service Type | Customer Has To Bring The Product To The Service Center |
| Covered in Warranty | Only Element |
| Not Covered in Warranty | Physically Damaged |





Reviews
There are no reviews yet.