Description
Orient Electric Fine Blend 300 W Hand Blender Multicolor
Orient Electric Fine Blend 300 W Hand Blender Multicolor
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Hand Blender with Stem |
| Model | FineBlend |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Lock System | 2-way Locking System |
| Blending | Yes |
| Chopping | Yes |
| Pureeing | Yes |
| Stirring | Yes |
| Frequency | 50 Hz |
| Safety Features | Safety Lock on Lid, Anti-slip Feet |
| Cord Length | 1.2 m |
| Width | 85 mm |
| Height | 240 mm |
| Weight | 0.6 kg |
| Service Type | In Case Any Query, Please Contact on Toll Free Number – 18001037574 |
| Warranty Summary | 2 Years Domestic Warranty |
| Covered In Warranty | Any Functional or Manufacturer Failure will Covered Under Warranty. |
| Not Covered In Warranty | Any Aesthetics, Natural Disaster or Customer Induced Failure will not Covered Under Warranty. |
| Domestic Warranty | 2 |
Reviews
There are no reviews yet.