Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Orpat |
| Model ID | OST-1117-DX |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | Teflon |
| Color | Black |
| Cord length | 1 m |
| Power Consumption | 750 W W |
| W x H x D | 10.1 cm x 24.4 cm x 0 cm |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |
| Service Type | On-site Service. Customer needs to call the nearby Authorized Service Center, service engineer will come to the site to get the product repaired or inspected. |
| Not Covered in Warranty | The defects which are caused due to mishandling,damages,any repairs by unauthorised person |
| Covered in Warranty | Warranty of the product is limited to manufacturing defects only,it will be repaired at free of charged |
| Warranty Type | 1 Year Manufacturer Warranty |





Reviews
There are no reviews yet.