Description
Enjoy the whizzy ride of ripe mangoes & creamy milk. Go on a fruity tasty Whizz!
Enjoy the whizzy ride of ripe mangoes & creamy milk. Go on a fruity tasty Whizz!
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 Pouch |
| Brand | Oshon |
| Model Name | Fruito Whizz Mango, 120 Pieces Pouch |
| Quantity | 495 g |
| Flavor | Mango |
| Type | Candy |
| Organic | No |
| Gourmet | No |
| Container Type | Pouch |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Dietary Preference | Non-GMO, No MSG, No Sodium |
| Food Preference | Vegetarian |
| Color | Orange |
| Homemade | No |
| Packaging Type | Pouch |
| Calorie Value | 401 |
| Ingredients | Edible Vegetable Fat, Milk Solids, Sugar, Liquid Glucose, Acidity Regulators |
| Manufactured By | Dolphin Foods India Limited, Hyderab |
| Certification | HALAL, US FDA, FSSAI |
| Height | 2 cm |
| Depth | 16 cm |
Reviews
There are no reviews yet.