Description
This stainless steel cup plugs into your car’s cigarette lighter and maintains a temperature of 60C – keeping your tea or coffee warm and drinkable while you’re on the travel.
This stainless steel cup plugs into your car’s cigarette lighter and maintains a temperature of 60C – keeping your tea or coffee warm and drinkable while you’re on the travel.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Power Indicator | No |
| Lockable Lid | Yes |
| Auto Switch Off | No |
| Water Level Indicator | No |
| Power Requirement | 12 |
| Sales Package | 1 Kettle |
| Width | 8.5 cm |
| Height | 16 cm |
| Depth | 8.5 cm |
| Weight | 0.2 kg |
| Warranty Summary | 0 |
| Warranty Service Type | 0 |
| Covered in Warranty | 0 |
| Not Covered in Warranty | 0 |
| Domestic Warranty | 0 Year |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.