Description
Otoba’s is known for excellent quality, healthy and delicious taste of its food products.We are manufacturing and supplying high quality Pickles, Spices & Chutneys.
Otoba’s is known for excellent quality, healthy and delicious taste of its food products.We are manufacturing and supplying high quality Pickles, Spices & Chutneys.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 |
| Brand | otoba |
| Model Name | Rajasthani Mango Pickle |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Mango |
| Quantity | 500 g |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Taste | Hot |
| Organic | No |
| Food Preference | Vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Ingredients | Green Mango Pieces, Mustard Oil, Common Salt, Fenugreek, Turmeric Powder, Red Chilli Powder, Aniseed, Nigella, Citric Acid, Asafoetida |
| Country of Manufacture | India |
| Manufactured By | Otoba Industries |
| EAN/UPC | 8906034521028 |
| Certification | FSSAI |
| Width | 6 cm |
| Height | 16 cm |
| Depth | 6 cm |
Reviews
There are no reviews yet.