Description
World famous Pachranga brand from Panipat – A perfectly blended authentic mixed vegetable Pickle with unique North Indian Flavor, Enhance the joy of any meal with this perfect companion
World famous Pachranga brand from Panipat – A perfectly blended authentic mixed vegetable Pickle with unique North Indian Flavor, Enhance the joy of any meal with this perfect companion
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | Pachranga |
| Model Name | Mixed Pickle |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Mixed Vegetable |
| Quantity | 400 g |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Taste | Spicy |
| Organic | No |
| Food Preference | Vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 24 Months |
| Storage Instructions | Store in Cool Dry Container |
| Ingredients | Mango, Lime, Carrot, Green Chilli, Lotus Stem,, Trunip, Caperberry, Cranberry, Feungreek, Coriander, Red Chilli Powder, Fennel, Turmeric Powder, Cumin , Common Salt, Edible Vegetable Oil, Acetic Acid E260, Citric Acid E330 & Sodium Benzoate E211 (Permitted Class II Preservatives) |
| Country of Manufacture | India |
| Manufactured By | Pachranga Panipat |
| EAN/UPC | 8906068350007 |
| Width | 10 cm |
| Height | 14 cm |
| Depth | 10 cm |
Reviews
There are no reviews yet.