Description
2000W, Sensor touch control, Black crystal plate, 4 digit display, 4 hours timer, 4 hours preset, 10 levels of power, 10 levels of temperature, 5 cooking functions.
2000W, Sensor touch control, Black crystal plate, 4 digit display, 4 hours timer, 4 hours preset, 10 levels of power, 10 levels of temperature, 5 cooking functions.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Induction Cooktop |
| Brand | PADMINI |
| Model | Fusion |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | White, Black |
| Body Material | Black Crystal Plate |
| Control | Push Button |
| Preset Cooking Menus | 5 |
| Display | 4 Digit Display |
| Timer | Yes |
| Power Consumption | 2000 W |
| Power Input | AC 220 – 240 V |
| Other Features | 2000W, Sensor touch control, Black crystal plate, 4 digit display, 4 hours timer, 4 hours preset, 10 levels of power, 10 levels of temperature, 5 cooking functions. |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |
Reviews
There are no reviews yet.