Description
Panasonic SR-G10 (white) automatic electric cooker, white with flower pattern (1 liter and 0.6 kg raw rice capacity). White color with flower pattern choice, 5 hour keep warm, rohs compliant, multi cooking.
Panasonic SR-G10 (white) automatic electric cooker, white with flower pattern (1 liter and 0.6 kg raw rice capacity). White color with flower pattern choice, 5 hour keep warm, rohs compliant, multi cooking.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | SR-G10 |
| Type | Rice Cooker |
| Color | Flower Pattern White |
| Capacity | 1 L |
| Model Name | SR-G10 (White) |
| Sales Package | 1 Electric Cooker |
| Width | 25 cm |
| Height | 23 cm |
| Depth | 25 cm |
| Warranty Summary | 2 years on Product and 5 Years on Cast heater |
| Warranty Service Type | On site Service |
| Covered in Warranty | Element |
| Not Covered in Warranty | Breakage |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.