Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | SR KA 22 A |
| Type | Rice Cooker |
| Capacity | 2.2 L |
| Total Pan Capacity | 5.7 L |
| Model Name | SR KA 22 A-CB |
| Functions | Cooking, Steaming |
| Auto Keep Warm Function | Yes |
| Cooking | Yes |
| Steaming | Yes |
| Steaming Basket | Yes |
| Power Consumption | 745 W |





Reviews
There are no reviews yet.