Description
A quick and easy way to cook rice avoiding the hassle of cooking it in a pressure cooker, the Panasonic SRSR-WA1OHS Rice Cooker gets the job done in a matter of minutes without needing you to keep a check on it.
A quick and easy way to cook rice avoiding the hassle of cooking it in a pressure cooker, the Panasonic SRSR-WA1OHS Rice Cooker gets the job done in a matter of minutes without needing you to keep a check on it.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | SR-WA10HS PACK OF 2 |
| Type | Rice Cooker |
| Color | Burgundy |
| Capacity | 2.7 L |
| Sales Package | 2 main unit and User Manual |
| Width | 50 cm |
| Height | 24 cm |
| Depth | 24.5 cm |
| Warranty Summary | 5 Years |
| Warranty Service Type | On Site Service |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Domestic Warranty | 5 Year |
| International Warranty | 5 Year |
Reviews
There are no reviews yet.