Description
ELECTRIC RICE COOKER AND STEAMER
ELECTRIC RICE COOKER AND STEAMER
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | SR-WA22FHS |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 5.4 L |
| Sales Package | cooker, warranty card, 2 STEAM BASKET |
| Width | 25 cm |
| Height | 32 cm |
| Depth | 25 cm |
| Warranty Summary | 1Year warranty part 1 Year |
| Warranty Service Type | Customer needs to carry the product to the near by authorized service centre to get the product repaired or inspected |
| Covered in Warranty | MANUFACTURED DIFECTIVE |
| Not Covered in Warranty | mishandling |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.