Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | SR-WA10 (Z9) |
| Type | Rice Cooker |
| Color | Burgandy |
| Capacity | 2.7 L |
| Sales Package | Electric_cooker |
| Detachable Power Cord | No |
| See Through Glass Top Lid | No |
| Width | 24.5 cm |
| Height | 22 cm |
| Depth | 24.5 cm |
| Weight | 2.2 kg |
| Warranty Summary | 5 Year Manufaturer Warranty |
| Warranty Service Type | Service Centre |
| Covered in Warranty | Coil |
| Not Covered in Warranty | Dents And Other |
| Domestic Warranty | 5 Year |
| International Warranty | 0 Year |





Reviews
There are no reviews yet.