Description
The Premium Quality Velvet Dog Skarf From The House Of Petshop7. Product Specifications: Collar Length 22 Inch, Minimum & Maximum Size 15.50 – 19 Inch & Width 1 Inch.
The Premium Quality Velvet Dog Skarf From The House Of Petshop7. Product Specifications: Collar Length 22 Inch, Minimum & Maximum Size 15.50 – 19 Inch & Width 1 Inch.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 Pet Collar |
| Brand | Petshop7 |
| Model Number | PS7DCL014001 |
| Brand Color | Light Blue |
| Model Name | Light Blue 1 Inch Velvet Skarf |
| Type | Collar |
| Pet Type | Dog |
| Collar Type | Everyday |
| Harness Type | Standard |
| Color | Blue |
| Size | Medium |
| Minimum Size | 39 cm |
| Maximum Size | 48 cm |
| Material | Cotton |
| Retractable | No |
| Reversible | No |
| Adjustable | Yes |
| Design | Printed |
| Padded | No |
| LED Included | No |
| Batteries Included | No |
| Length | 56 |
| Width | 25 |
| Weight | 100 |
Reviews
There are no reviews yet.