Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Petshop7 |
| Model Number | ps7db0077.Me |
| Shade | Red, White, Silver |
| Pet Type | Dog, Cat, Rabbit |
| Type | Bowl |
| Size | Extra Large |
| Shape | Round |
| Body Material | Stainless Steel |
| Capacity | 2800 ml |
| Color | Multicolor |
| Finish | Glossy |
| Suitable For | Adult |
| Used For | Solid Food, Lequid Food |
| Anti-gulping Bowl | No |
| Rubber Ring | Yes |
| Rounded Rim | Yes |
| Scratch Resistant | No |
| Removable Bowl | No |
| Microwave Safe | No |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Width | 35 cm |
| Height | 7 cm |
| Depth | 6 cm |
| Weight | 450 g |





Reviews
There are no reviews yet.