Description
Air Purifier Type -Room Purification meth od-High-Efficiency Particulate Arrestant
Air Purifier Type -Room Purification meth od-High-Efficiency Particulate Arrestant
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | PHILIPS |
| Model Name | 1215/20 Portable AIR Purifier (WHITE) |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA |
| Color | White |
| Shade | White |
| Coverage Area | 677 sq ft |
| Control Type | white |
| Suitable For | clean air |
| Air Flow Level | 260 CMH |
| Number of Speed Settings | 3 |
| Ionizer | Yes |
| UV Lamp | Yes |
| Clean Air Delivery Rate | 270 CMH |
| Humidifier | Yes |
| Indicators | YES |
| Portable | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Timer | Yes |
| Power Requirement | 50 |
| Power Consumption | 50 W |
| Other Power Features | High-Effciency Particulate Arrestant (HEPA )filer type |
| Retractable Cord | Yes |
| Adjustable Fan | Yes |
| Width | 325 cm |
| Height | 38 cm |
| Depth | 27 cm |
| Weight | 7.4 kg |
| Not Covered in Warranty | BROKEN |
Reviews
There are no reviews yet.