Description
Philips Air Purifier comes with advance Nano Filter and removes as small as 0.003 Micron ultra fine particles
Philips Air Purifier comes with advance Nano Filter and removes as small as 0.003 Micron ultra fine particles
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Phillips |
| Model Name | AC1217/20 Air Purifier |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA |
| Color | White |
| Shade | White |
| Material | Plastic |
| Coverage Area | 672 sq ft |
| Suitable For | ROOM |
| Air Flow Level | 260 cu.m/hr |
| 3D Circulation Air Flow | Yes |
| Automatic Shut Off | Yes |
| Portable | Yes |
| Silent Mode | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Timer | Yes |
| Power Consumption | 45 W |
| Width | 27 cm |
| Height | 5 cm |
| Depth | 3 cm |
| Weight | 3.14 kg |
Reviews
There are no reviews yet.