Description
Push button Elegant and smart design 7 Indian preset menu Dual heat sensor Automatic shut off Warranty: 1 year on product Power: 1800 watts Customer Service Number: 180042566666
Push button Elegant and smart design 7 Indian preset menu Dual heat sensor Automatic shut off Warranty: 1 year on product Power: 1800 watts Customer Service Number: 180042566666
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | induction cooktop |
| Brand | Pigeon |
| model_name | Amaze |
| Model | 00041 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Elements on Cooktop | 1 induction |
| Power Consumption | 1800 W |
| Weight | 1.5 kg |
| Service Type | Service centre |
| Warranty Summary | 1 year |
| Covered In Warranty | Element |
| Not Covered In Warranty | glass |
Reviews
There are no reviews yet.