Description
easily cooking
easily cooking
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 PC |
| Brand | Pigeon |
| model_name | cute |
| Model | 667 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Preset Cooking Menus | Pressure Cooker, Saute, Curry, Heat Milk, Dosa/Chapathi, Deep Fry, Idly |
| Elements on Cooktop | high quality |
| Power Levels | 7 |
| Power Consumption | 1800 W |
| Power Input | AC 220 – 240 V |
| Weight | 5 kg |
| Service Type | NA |
| Warranty Type | NA |
| Warranty Summary | one year |
| Covered In Warranty | mother board and panel |
| Not Covered In Warranty | top and bottam |
| International Term | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.