Description
Double pot automatic multi cooker/warmer | Ergonomic Handles | On/off switch | Strong and sturdy body | Indicator for warm and cook operation
Double pot automatic multi cooker/warmer | Ergonomic Handles | On/off switch | Strong and sturdy body | Indicator for warm and cook operation
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Model Number | joy 1.8ltr |
| Type | Rice Cooker |
| Color | Red |
| Capacity | 1.8 L |
| Total Pan Capacity | 1.8 L |
| Model Name | joy 1.8 |
| Material | Aluminium |
| Lid Material | Stainless Steel |
| Sales Package | 1 rice cooker |
| Cooking | Yes |
| Power Requirement | 220-240V |
| Power Consumption | 400 W |
| Width | 25 cm |
| Height | 22 cm |
| Depth | 25 cm |
| Weight | 2.2 kg |
| Warranty Summary | manufacturing defects |
| Warranty Service Type | service centre |
| Covered in Warranty | some parts |
| Not Covered in Warranty | plastic parts |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 0 Month |
Reviews
There are no reviews yet.