Description
SHW PIGEON RAPIDO CUTE COOKTOP
SHW PIGEON RAPIDO CUTE COOKTOP
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Brand | Pigeon |
| model_name | SHW RAPIDO CUTE COOKTOP |
| Model | SHW RAPIDO CUTE 667 |
| Type | Radiant Cooktop |
| Color | Black |
| Body Material | PLASTIC |
| Control | Push Button |
| Preset Cooking Menus | Pressure Cook, Saute, Curry, Heat Milk, Dosa/Chapathi, Deep Fry, Idli |
| Timer | Yes |
| Elements on Cooktop | 40 |
| Power Levels | 7 |
| Power Consumption | 1800 W |
| Power Input | AC 220 – 240 V |
| Weight | 0.5 kg |
| Service Type | 1 YEAR WARRANTY |
| Warranty Type | 1 |
| Warranty Summary | 1 YEAR WARRANTY |
| Covered In Warranty | 1 YEAR WARRANTY |
| Not Covered In Warranty | 1 YEAR WARRANTY |
Reviews
There are no reviews yet.