Description
AUTO HEAT RESISTANCE
AUTO HEAT RESISTANCE
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 INDUCTION COOKER, USER MANNUAL |
| Brand | Polar |
| model_name | COOKMATE |
| Model | CM 01 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Elements on Cooktop | 1 INDUCTION |
| Power Consumption | 2000 W |
| Power Input | AC 220 – 240 V |
| Weight | 2.5 kg |
| Service Type | 1 YEAR OF MANUFACTURER WARRENTY |
| Warranty Summary | 1 YEAR |
| Covered In Warranty | MACHINE & PARTS |
| Not Covered In Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
Reviews
There are no reviews yet.