Description
ONE SINGLE BURNER G COIL COOKING HEATER A PERFECT SUBSTITUTE OF LPG
ONE SINGLE BURNER G COIL COOKING HEATER A PERFECT SUBSTITUTE OF LPG
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Poweronic |
| Model Number | 1000 WATT GACOIL COOKING HEATER Electric Cooking Heater (1 Burner) |
| Power Consumption | 1000 |
| Input Voltage | 280 |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | Yes |
| Auto Shut Off | Yes |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 7 mm |
| Height | 7 mm |
| Depth | 7 mm |
| Weight | 1 kg |
Reviews
There are no reviews yet.