Description
1000 W : Higher the Wattage, tougher the Juicing/Grinding
1000 W : Higher the Wattage, tougher the Juicing/Grinding
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Sales Package of 1 Mixer Grinder with 3 Jars |
| Juicer Type | Hand Juicer |
| Warranty Summary | 2 YEARS WARRANTY |
| Warranty Service Type | ON SITE |
| Covered in Warranty | MANUCAFTURER DEFECTS |
| Not Covered in Warranty | PHYSICAL DAMAGES |
| Depth | 39 cm |
| Height | 29 cm |
| Width | 23 cm |
| Weight | 5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.