Description
MGS Homeberg 4 Slice 2000 W Jumbo Stainless Steel Sandwich Griller Toaster
MGS Homeberg 4 Slice 2000 W Jumbo Stainless Steel Sandwich Griller Toaster
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | NOT APPLICABLE |
| Brand | Presha |
| Model ID | 2266 |
| Slice Capacity | 4 |
| Cooking Plate | grill plate, non-stick |
| Functions | It is a Jumbo Sandwich Griller |
| Display Functions | TOASTING,GRILLING |
| Color | Multicolor |
| Indicators | no |
| Buttons | yes |
| Lid Lock | Yes |
| Cord length | 8 m |
| Other Body Features | cool touch Handle, Non-Stick plates hence can be cleaned easily |
| Non-Skid Feet | Yes |
| Timer | Yes |
| Adjustable Temperature Settings | No |
| Removable Drip Tray | No |
| Other Convenience Features | Reheat Non-Stick plates hence can be cleaned easily |
| Power Requirement | 2000 W |
| Power Consumption | 2000 W |
| W x H x D | 15 cm x 30 cm x 20 cm |
| Net Weight | 0.5 kg |
| Warranty Summary | not applicable |
| Service Type | not applicable |
| Not Covered in Warranty | not applicable |
| Covered in Warranty | not applicable |
Reviews
There are no reviews yet.