Description
Power saver technology
Power saver technology
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 induction |
| Brand | Prestige |
| model_name | PIC16.0 + |
| Model | 1900 WATT BY CLOUDSTAR |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Power Consumption | 1900 W |
| Weight | 1.5 kg |
| Service Type | home service |
| Warranty Summary | Warranty: 1 year |
| Covered In Warranty | manufacturer warranty |
| Not Covered In Warranty | physical damage |
Reviews
There are no reviews yet.