Description
Resrtaurant style grilling now in the comfort of your home. Introducing the Prestige Electric Grill which helps you cook mouth watering dishes which are fresh, natural and perfect for friends and family
Resrtaurant style grilling now in the comfort of your home. Introducing the Prestige Electric Grill which helps you cook mouth watering dishes which are fresh, natural and perfect for friends and family
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | I UNIT OF GRILL MACHINE WITH WARRANTY CARD & USER MANUAL |
| Brand | Prestige |
| Model ID | PEG 04 |
| Slice Capacity | 4 |
| Cooking Plate | GRILL PLATES, NON-STICK |
| Color | Black |
| Indicators | RED & GREEN |
| Other Body Features | STEEL Handle |
| Non-Skid Feet | Yes |
| Adjustable Temperature Settings | Yes |
| Removable Drip Tray | Yes |
| Other Convenience Features | Reheat |
| Power Requirement | 220 V |
| Power Consumption | 2000 W |
| Warranty Summary | Only Manufacturing Defects |
| Service Type | Call Help Line : 1800 123 334411 |
| Not Covered in Warranty | Damage & breakage due to misuse |
| Covered in Warranty | Only Manufacturing Defects |
Reviews
There are no reviews yet.