Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Juicer Mixer Griner |
| Power Required | 500 WATT |
| Auto Switch Off | No |
| Locking System | Yes |
| Juicer Type | Centrifugal Juicer |
| Dry Grinding | Yes |
| Blending | No |
| Grating | No |
| Mincing | No |
| Chutney Grinding | Yes |
| Chutney Jar Capacity | 1 L |
| Juice Extractor Jar Capacity | 1.5 L |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |
| Warranty Service Type | Customer Needs To Carry The Product To The Nearby Authorized Service Center To Get The Product Repaired Or Inspected. |
| Covered in Warranty | Warranty 1 Years On Motor, Steel Jars, Required Repairs, For Parts & Labour |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 0 Year |
| Depth | 30.48 cm |
| Height | 30.48 cm |
| Width | 45.72 cm |
| Weight | 4 kg |





Reviews
There are no reviews yet.