Description
This Induction Cooktop Worktop with Carbon Steel Material and Have Black Touch Panel Controls.
This Induction Cooktop Worktop with Carbon Steel Material and Have Black Touch Panel Controls.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 inducton cooktop |
| Brand | Prestige |
| model_name | premium quality |
| Model | PIC 2.0 V2 2000-Watt Induction Cooktop with Touch Panel Induction Cooktop (Black, Touch Panel) high quality |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Body Material | GLASS |
| Control | Touch Panel |
| Elements on Cooktop | Induction cooktop |
| Power Consumption | 2000 W |
| Weight | 1.5 kg |
| Service Type | NA |
| Warranty Summary | 1 Year Domestic warranty |
| Covered In Warranty | manufacturer defects |
| Not Covered In Warranty | physical damage |
Reviews
There are no reviews yet.