Description
The Prestige induction cook-top offers quick and consistent heating at the highest efficiency. Add to this it’s anti-magnetic wall, soft touch buttons, durability and enjoyable experience.
The Prestige induction cook-top offers quick and consistent heating at the highest efficiency. Add to this it’s anti-magnetic wall, soft touch buttons, durability and enjoyable experience.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | induction |
| Brand | Prestige |
| model_name | Prestige PIC 2.0 V2 2000-Watt Induction Cooktop with Touch Panel |
| Model | PIC 2.0 V2 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Elements on Cooktop | Indian Menu Options, Aerodynamic cooling system, Automatic voltage regulator ,saves power, Automatic keep warm Function |
| Power Consumption | 2000 W |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | Company customer care |
| Warranty Summary | Company |
| Covered In Warranty | manufacturer defact |
| Not Covered In Warranty | physical damage |
Reviews
There are no reviews yet.