Description
Addme garlic Pickle is made from fresh garlic cloves, its naturally fermented and aged for taste and aroma. It Is by far best Garlic Pickle Available today.
Addme garlic Pickle is made from fresh garlic cloves, its naturally fermented and aged for taste and aroma. It Is by far best Garlic Pickle Available today.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 2 |
| Brand | Addme |
| Model Name | Home Made Garlic Pickles 500gm + 500gm 1kg Lahsun Lassan ka Achar |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Garlic |
| Quantity | 1 kg |
| Container Type | Mason Jar |
| Taste | Spicy |
| Organic | Yes |
| Food Preference | Vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 18 Months |
| Ingredients | Garlic, Salt, Edible Vegetable Oil |
Reviews
There are no reviews yet.