Description
AGARO Royal Upright Vacuum Cleaner, Swivel Steering, 2L Bagless Bin, Light Weight, Pet Hair, Home, Office Use, Grey and Red
AGARO Royal Upright Vacuum Cleaner, Swivel Steering, 2L Bagless Bin, Light Weight, Pet Hair, Home, Office Use, Grey and Red
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Type | Dry Vacuum Cleaner |
| Dust Collecting Feature | Dust Bag with 0.8 Capacity |
| Sound Level | 78 dB |
| Filter | Filtration Technology |
| WiFi Connectivity | No |
| Suitable Surface | Tiles, Carpet, Wooden Flooring, Sofa, Curtains/Draperies, Beds & Mattresses |
| Wand | Plastic Tube |
| Indicators | Under Indicator |
| Other Convenience Features | The vacuum cleaner can be used with different accessories, which makes it versatile and very convenient. |
| W x H x D | 31.8 x 106.5 x 30.5 cm |
| Net Weight | 4.6 kg |
| Not Covered in Warranty | Warranty shall not cover any physical damage to the product, post the completion of return policy period |
Reviews
There are no reviews yet.