Description
Agaro Twister Dry Vacuum Cleaner
Agaro Twister Dry Vacuum Cleaner
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Vacuum cleaner |
| Type | Dry Vacuum Cleaner |
| Dust Collecting Feature | Dust Bag with 6 Capacity |
| Sound Level | 78 dB |
| Filter | Filtration Technology |
| Filteration system | 5 Stage HEPA Filtration |
| WiFi Connectivity | No |
| Suitable Surface | Tiles, Carpet, Wooden Flooring, Sofa, Curtains/Draperies, Beds & Mattresses |
| Wand | Plastic Tube |
| Cord Length | 5 meters m |
| Indicators | Dust Bag full Indicator |
| Other Convenience Features | The vacuum cleaner can be used with different accessories, which makes it versatile and very convenient. |
| Power Consumption | 2200 Watts W |
| W x H x D | 43 x 25 x 30 cm |
| Net Weight | 5.8 kg |
| Not Covered in Warranty | Warranty shall not cover any physical damage to the product, post the completion of return policy period |
Reviews
There are no reviews yet.