Description
Made From Fresh Ground Nuts.
Made From Fresh Ground Nuts.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | Alpino |
| Model Name | Natural Peanut Butter Powder Unsweetened |
| Quantity | 400 g |
| Type | Nut Butter |
| Container Type | Jar |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Organic | Yes |
| Food Preference | Vegetarian |
| Storage Instructions | Keep in cool and dry place |
| Gourmet | Yes |
| Added Preservatives | No |
| Ingredients | Roasted Peanut |
| Manufactured By | Alpino Health Foods |
| Certification | FSSAI |
| Width | 10 cm |
| Height | 12 cm |
| Depth | 10 cm |
| Weight | 0.4 g |
Reviews
There are no reviews yet.