Description
Amino Quick Charge Boost muscular energy for intense training and competition.-Endurance & Recovery -Strength & Muscle-Energy & Performance
Amino Quick Charge Boost muscular energy for intense training and competition.-Endurance & Recovery -Strength & Muscle-Energy & Performance
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Amino Quick Charge |
| Model Number | SF_APQC_02 |
| Quantity | 200 g |
| Flavor | PINK LEMONADE |
| Protein Type | Glutamine |
| Usage Timings | Pre-workout & Post-workout |
| Form | Powder |
| Dietary Preference | NA |
| Composition | Total Protein 1.357g, Total Carbohydrates 3.32g, L-Glutamine 400mg, L-Arginine Hcl 380mg, L-Leucine 250mg, L-Isoleucine 172mg, L-Valine 155mg, Vitamin C 130mg, Niacin 30mg, Methyle Cobalimin 20mcg |
| Shelf Life | 1 Year |
| Food Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 5 g |
Reviews
There are no reviews yet.