Description
2 slice and electric toaster, it has a cool touch body will allows to handle appliance evenwhen its hot. It has stainless steel body, slide out crumb tray for easycleaning, overheat protection
2 slice and electric toaster, it has a cool touch body will allows to handle appliance evenwhen its hot. It has stainless steel body, slide out crumb tray for easycleaning, overheat protection
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Anzo Trading Company |
| Model ID | Skyline VTL – 5017 Grill Toster (Black) |
| Slice Capacity | 2 |
| Functions | Griddling |
| Color | Black |
| Lid Lock | Yes |
| Cord length | 4 m |
| Power Consumption | Power :-230V W |
| Net Weight | 1.3 kg |
| Warranty Summary | 1 Year Domestic Warranty |
| Service Type | Na |
| Not Covered in Warranty | Any Physical demage |
| Covered in Warranty | Only Manufacturing Defect |
Reviews
There are no reviews yet.