Description
We provide a wide variety of sizes, designs, colors, and aesthetics across the different types of Mixer Grinder.
We provide a wide variety of sizes, designs, colors, and aesthetics across the different types of Mixer Grinder.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Main Motor, 1 Chutney Jar, 1 Liquidizing Jar |
| Auto Switch Off | Yes |
| Material | ABS Plastic Body |
| Juicer Type | Electric Citrus Juicer |
| Non-slip Feet | Yes |
| Warranty Summary | 12+6* month Limited Domestic Brand Warranty |
| Warranty Service Type | On Site |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Domestic Warranty | 18 Month |
| International Warranty | 18 Month |
| Depth | 14 cm |
| Height | 38 cm |
| Width | 19 cm |
| Weight | 2.6 kg |
Reviews
There are no reviews yet.