Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | AUSHA |
| Model Number | COMPLETE SMART ALARM |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Number of Sensors | 1 |
| Brand Color | White |
| Display Type | NA |
| Audible Alarm | 40 |
| Installation Type | Stick-on |
| Detection Range | 30 ft |
| Minimum Alarm Distance | 0.2 m |
| Maximum Alarm Distance | 7 m |
| Color | White |
| Display Indicator | NA |
| LED Indicators | Yes |
| Detection Angle | 180 degree |





Reviews
There are no reviews yet.