Description
Good quality product
Good quality product
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 induction |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | 1900Watts |
| Model | 1900 Watts Instant Heat Up Best Quality |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Multicolor |
| Control | Push Button |
| Display | Digital Display |
| Timer | Yes |
| Elements on Cooktop | induction burner |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Power Consumption | 1900 W |
| Power Input | 230 V |
| Automatic shut-off | Yes |
| Weight | 1.5 kg |
| Service Type | home service |
| Warranty Summary | 1 year warranty against manufacturer defects |
| Covered In Warranty | manufacturer defects |
| Not Covered In Warranty | physical damage |
Reviews
There are no reviews yet.