Description
Bajaj Majesty Slim Induction -Touch Panel Controls
Bajaj Majesty Slim Induction -Touch Panel Controls
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | INDUCTION |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | SLIM |
| Model | 2100 W COOKTOP |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Body Material | PLASTIC |
| Control | Touch Panel |
| Display | Digital Display |
| Timer | Yes |
| Elements on Cooktop | COOK TOP ELEMENTS |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Power Consumption | 2100 W |
| Power Input | 230 V |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | SERVICE CENTER |
| Warranty Summary | 1 YEAR WARRANTY AGAINST MANUFACTURER DEFECT |
| Covered In Warranty | MANUFACTURER DEFECT |
| Not Covered In Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
Reviews
There are no reviews yet.