Description
Perfect size and weight for travel Smart buy for single/couples Cool touch handles Comfort and convinience and space saver due to compact size Warranty: 2 years on product
Perfect size and weight for travel Smart buy for single/couples Cool touch handles Comfort and convinience and space saver due to compact size Warranty: 2 years on product
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | Mini 0.4-Litre Multifunction Rice Cooker (White) Electric Rice Cooker (0.4 L, White) |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 0.4 L |
| Sales Package | RICE COOKER |
| Width | 18 cm |
| Height | 20 cm |
| Depth | 18 cm |
| Warranty Summary | ONE YEAR WARRANTY OF COMPANY SERVICE |
| Warranty Service Type | COMPANY MANUFACTURE ANY SUCH TYPE OF DEFECT |
| Covered in Warranty | COMPANY MANUFACTURE ANY SUCH TYPE OF DEFECT |
| Not Covered in Warranty | MAKING ANY PHYSICAL DAMAGE |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.