Description
The iron in light in weight and easy to handle. It is the ideal and easy solution to your regular ironing troubles.
The iron in light in weight and easy to handle. It is the ideal and easy solution to your regular ironing troubles.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 IRON |
| Brand | BAJAJ |
| Model | New Popular Dry Iron 1000 W |
| Type | Dry |
| Color | White and Light Blue |
| Soleplate type | Non-Stick Coated |
| Spray | No |
| Steam Burst | No |
| Power Consumption | 1000 W |
| Height | 12 cm |
| Width | 15 cm |
| Depth | 11 cm |
Reviews
There are no reviews yet.