Description
It is a good quality rice cooker.
It is a good quality rice cooker.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | RCX7 ELECTRIC COOKER Electric Rice Cooker (1.8 L, White) |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 1.8 L |
| Total Pan Capacity | 1.8 L |
| Sales Package | 1 Electric Cooker |
| Power Requirement | 230 |
| Cooking Pan | Non Stick |
| Width | 24 cm |
| Height | 28 cm |
| Depth | 24 cm |
| Weight | 2.75 kg |
| Warranty Summary | 1 Year |
| Warranty Service Type | COMPANY MANUFACTURE ANY SUCH TYPE OF DEFECT |
| Covered in Warranty | company made any manufacture defect |
| Not Covered in Warranty | MAKING ANY PHYSICAL DA,MAGE |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.