Description
7 Cooking Functions , 4 Digit Digital Display Over Heat Protection, Multi Power Level Function Suitable For all Metallic And Non-Metallic Cookware Feather Touch Control.
7 Cooking Functions , 4 Digit Digital Display Over Heat Protection, Multi Power Level Function Suitable For all Metallic And Non-Metallic Cookware Feather Touch Control.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Includes: 1 Induction Unit and 1 Warranty Card |
| Brand | Baltra |
| model_name | BIC-124 |
| Model | BIC-124 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Elements on Cooktop | Worktop Material:PTFE |
| Power Consumption | 2000 W |
| Weight | 2 kg |
| Service Type | Home Service |
| Warranty Summary | 1 year |
| Covered In Warranty | ON Site Warranty |
| Not Covered In Warranty | 1 YEAR |
Reviews
There are no reviews yet.