Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 BOTTLE MIXED PICKLE |
| Brand | banarasi achar |
| Model Name | MIXED PICKLE |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Mixed Vegetable |
| Quantity | 875 g |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Taste | Spicy, Salty |
| Organic | Yes |
| Food Preference | Vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Storage Instructions | Storage Instructions: Store in a normal and dry place away from moisture.Do not refrigerate. |
| Preservation Process | Storage Instructions: Store in a normal and dry place away from moisture.Do not refrigerate. |
| Ingredients | MIXED FRUITS, SALT, SPICES, OIL |
| Country of Manufacture | INDIA |
| Manufactured By | RAM KHELAWAN RAM CHHEDI LAL FOODS |
| Certification | 12717038000461 |
| Other Features | N/A |
| Width | 9 cm |
| Height | 16 cm |
| Depth | 11 cm |
| Other Dimensions | N/A |





Reviews
There are no reviews yet.