Description
Technology: RO+UV water purification
Technology: RO+UV water purification
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Name | ED4WBAM01 |
| Color | White and Blue |
| Total Capacity | 11.25 L |
| Purifying Technology | RO + UV |
| In The Box | User Manual |
| Width | 16.5 cm |
| Height | 46 cm |
| Depth | 42 cm |
| Weight | 11.25 kg |
| Warranty Summary | 1 Year Warrenty |
| Warranty Service Type | Blue star |
| Covered in Warranty | Pump, Membrane, Electrical Part |
| Not Covered in Warranty | Consumable contains 6 months warranty |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.