Description
Type: Electric with storage. Technology: RO water purification
Type: Electric with storage. Technology: RO water purification
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Name | MA3BSAM01 |
| Color | Silver |
| Total Capacity | 8 L |
| Purifying Technology | RO |
| In The Box | User Manual |
| Width | 22.4 cm |
| Height | 47.6 cm |
| Depth | 39.4 cm |
| Weight | 10 kg |
| Warranty Summary | 1 year warranty |
| Warranty Service Type | Blue star |
| Covered in Warranty | Pump, Membrane, Electrical Part |
| Not Covered in Warranty | Consumable contains 6 months warranty |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.